Úvod > Vyhražená zeleň

Vodní prvky, závlahy

Návrhy a projekty zahrad, parků a dalších areálů zeleně jsou často doplněny o řešení vodních prvků od fontánek a malých nádrží přes okrasná jezírka až po koupací jezera s rekreační a biologickou funkcí. Vodní plochy a prvky působí přirozeně a každé zahradě dodají živost, autenticitu, hravost, tvoří harmonický doplněk s okolní zelení. Potoky, potůčky a kaskády patří přirozeně ke všem typům nádrží v modelovaném terénu, slouží nejen k provzdušnění vodní plochy, ale vytvářejí i příjemný efekt živé vody v zahradě, oživují prostor bubláním a šuměním vody, dodávají mu i přirozenou vlhkost a zlepšují mikroklima zahrady v horkých letních dnech.

Téměř žádná moderní zahrada se neobejde bez závlahového systému, ať se jedná o pouhé rozvody závlahové vody nebo automaticky řízenou závlahu. Obvykle se jako zdroj vody používá stávající vodovodní řad, studna nebo podzemní nádrž na dešťovou vodu. Nejvhodnějším řešením je využití srážkové vody svedené do podzemního rezervoáru na dešťovou vodu. Pokud je kapacita takového zdroje nedostatečná, řeší se to automatickým dopouštěním vody z vodovodního řádu nebo studny. Pak je celý závlahový systém propojen s řídící jednotkou a vlhkostními nebo srážkovými čidly a osazen postřikovači nebo propojen na kapkovou závlahu nebo a zahrada je zajištěna po celé vegetační období i v době nepřítomnosti majitelů. Na základě naprogramovaných parametrů zalévá automatický závlahový systém v určitý čas a po určitou dobu požadovaný porost nebo plochu (trávníkové plochy, keřové výsadby, květinové záhony a jiné předem definované plochy). Nezanedbatelnou výhodou je i úspora zálivkové vody, protože rostliny dostanou pouze potřebné množství vody vždy v nejpříhodnější době.

Zajišťujeme zpracování potřebné dokumentace a odbornou realizační firmu, která navrhne optimální řešení dle požadavků a představ klienta včetně následné realizace.

zpět nahoru

Zahradní a krajinná architekturaProvádímeDále  zajišťujeme

  • geodetické zaměření území
  • řešení komunikací a cest
  • znalecké posudky v oblasti zeleně
  • dotace pro zeleň
ing. Jana Kůrová

Adresa:
Bratří Čapků 20
602 00 Brno
Telefon:
(+420) 543 248 279
Mobil:
(+420) 603 785 898
Email:
kurova@architekt-zahrady.cz
Skype:
kurova.jana

Úvod  |   O ateliéru  |   Galerie   |   Reference  |   Odkazy  |   Kontakt